Tradiční hotel v centru Opavy

Hotel Koruna

Tipy na výlet či procházku

turistická kartaPřipomínáme, že návštěvník, který se ubytuje v hotelu Koruna alespoň na 2 noci, dostane na vyžádání v recepci zdarma turistickou kartu, která nabízí celou řadu kulturních a volnočasových aktivit (např. zapůjčení kol, vstupy na sportoviště a výstavy apod.) za zvýhodněnou cenu nebo s nějakým benefitem. Jak jednotlivcům, tak i rodinám s dětmi.

 


Co navštívit v Opavě

ptáci - kurt gebauerSady Svobody

Veřejný městský park obklopující Ptačí vrch, pozůstatek středověkého dělostřeleckého bastionu, který byl součástí hradeb města. Každého procházejícího zaujmou pohyblivé bronzové plastiky Ptáci od známého sochaře Kurta Gebauera z roku 2006.

foto Fry72, Karel Frydrýšek | CC BY-SA 4.0

 


špion - františek skálaDolní náměstí

Jedno z center opavského společenského dění, rekonstruované v r. 2004. Odehrávají se zde mnohé aktivity, např. farmářské trhy či hudební produkce. Dominantou náměstí je plastika Špion všestranného umělce Františka Skály, která v r. 2013 zvítězila v anketě o nejbizarnější sochu Moravskoslezského kraje.

foto Michal Čížek | CC BY 4.0

 


konkatedrála opavaKonkatedrála Nanebevzetí panny Marie v Opavě

Impozantní stavba děkanského kostela patří k nejcennějším gotickým památkám Opavy. Cihlová gotická stavba s výrazným opěrným obloukem je založena na kombinaci neomítnutého cihlového zdiva s kamennými detaily, jr urbanistickou dominantu města. Od r. 1996 je chrám konkatedrálou nově zřízeného ostravsko-opavského biskupství.

foto Aktron | CC BY-SA 4.0


Kostel sv. Hedviky v OpavěKostel sv. Hedviky v Opavě

Základní kámen budovy navržené vídeňským architektem Leopoldem Bauerem byl položen v roce 1933. Kostel byl budován jako památník obětem první světové války. Pohnutá historie této pozoruhodné stavby způsobila, že byl kostel vysvěcen teprve v roce 1993 a betonový kříž, který byl za války zničen, byl na věž vyzvednut teprve v r. 1999.

foto Maks Siegmund | CC BY-SA 4.0

 


Stříbrné jezero OpavaMěstské sady a Stříbrné jezero

Stříbrné jezero v blízkosti městských sadů vzniklo v těsné blízkosti města zatopením bývalého sádrovcového dolu. Délka jezera je téměř 600 metrů, šířka 200 metrů. Maximální hloubka činí 18 metrů. Jde o oblíbenou odpočinkovou lokalitu, která se nachází nadaleko Městských sadů.

 

 


Kam na výlet v okolí Opavy

Červený a Bílý zámek v Hradci nad Moravicí

Městečko Hradec nad Moravicí je vstupní bránou do malebného údolí řeky Moravice, jehož nejvýznamnější dominantou je komplex Bílého a Červeného zámku. Za návštěvu stojí stálá expozice o dějinách zámku a galerie vystavující skvosty původní zámecké obrazárny. Pohádkovou atmosféru dotváří anglický park s rozlohou cca 63 ha, založený v r. 1796.

(vzdálenost od hotelu Koruna cca 8 km)

foto Lehotsky | CC BY-SA 3.0


Naučná stezka Hvozdnice

Nenáročná čtyřkilometrová procházka za poznáním krás posledního zbytku lužního lesa na Opavsku. 15 zastavení informuje o botanice, zoologii a geologických poměrech. Stezka je prodloužena do smíšeného lesa jižně od Čertic, kde mohou návštěvníci využít piknikové areály a dětská hřiště.

(vzdálenost od hotelu Koruna cca 3 km)

foto Packa | CC BY-SA 3.0


Areál čs. opevnění v Opavě – Milostovicíchmilostovice

Jedinečná technická památka z let 1937 – 1938. V září 1938 bylo okolí Opavy jedním z nejvíce opevněných míst u hranice ČSR s Německem. Dnes je zde 18 pevností a přes 140 pevnůstek, které musela čs. armáda počátkem října 1938 opustit bez boje. Upoutá dvoupodlažní pěchotní srub OP-S 25 , obnovený Klubem vojenské historie Opava. Uvnitř se postupně instaluje původní výzbroj a zařízení.

(vzdálenost od hotelu Koruna cca 6 km)

foto Harold | CC BY-SA 3.0


Zámek ve Velkých HošticíchZámek ve Velkých Hošticích

V r. 1754 Ignác Dominik, hrabě Chorýnský z Ledské, nechal na místě původního šlechtického sídla postavit pozdně barokní zámek s bohatým rokokovým dekorem. V současnosti je zde umístěna archeologická výstava. Nádherný park vybízí k pohodové procházce.

(vzdálenost od hotelu Koruna cca 7 km)

foto Miroslav Olszewski | CC BY-SA 4.0


Zámek v Kravařích

Patří mezi nejvýznamnější barokní stavby Slezska. Nynější vrcholně barokní podobu získal v letech 1721-28, kdy byl přestavěn. V té době také vznikl kolem zámku park ss rozlohou 19 hektarů. Je částečně upraven pro účely golfového hřiště, které přechází v lesopark a obsahuje vzácné exempláře dřevin.

(vzdálenost od hotelu Koruna cca 9 km)

foto Michal Klajban | CC BY-SA 3.0


Weisshunův kanál u ŽimrovicWeisshunův kanál u Žimrovic

Vznikl v letech 1889-1891 jako přivaděč vody z Moravice do žimrovické papírny. Je dlouhý 3,6 km a má spád 23 metrů. Vede úbočím skalnatého svahu, kde musely být na třech místech proraženy tunely.Téměř celou jeho trasu kopíruje chodníček vybízející k příjemné procházce.

(vzdálenost od hotelu Koruna cca 10 km)

foto Fry72, Karel Frydrýšek | CC BY-SA 4.0


Zámek v RaduniZámek v Raduni
Pohádkově vyhlížející zámek stojí na místě tvrze zmiňované již v 15. století. Společně s okolními rybníky a přírodními scenériemi vytváří nezapomenutelnou atmosféru. Zajímavostí jsou empírový ovčín, oranžérie či renesanční sýpky. Navštívit můžete bývalé soukromé apartmá členů rodiny Blucherů, cennou zámeckou knihovnu s téměř 16 tisíci svazky a nádherný přilehlý park.

(vzdálenost od hotelu Koruna cca 8 km)

foto Kankovaa | CC BY-SA 3.0


Arboretum v Novém DvořeArboretum v Novém Dvoře u Opavy

V prostorách bývalého zámeckého parku v Novém Dvoře vznikla expozice, která nabízí návštěvníkům unikátní sbírku domácích i cizokrajných dřevin, subtropických i tropických rostlin a zástupců dřevin a bylin ze všech kontinentů světa. Sbírka se nazývá „Dřeviny pěti světadílů.“

(vzdálenost od hotelu Koruna cca 12 km)

foto Slezské zemské muzeum | CC BY-SA 3.0